Staff

Sort by: Name | Position

Tamara Addis Principal (480) 472-3051
Rebecca Aguirre Registrar (480) 472-3005
Sarah Albach Special Ed / MOID (480) 472-3062
Terrie Armstrong Principal's Secretary (480) 472-3051
Jessica Arnold Dance (480) 472-3263
Brita Beatty Curriculum/ Student Success Secretary (480) 472-3052
Shawn Begay Equipment Mgr (480) 472-3252
Ashley Benda English (480) 472-3158
Jason Berg Special Ed / SLD (480) 472-3024
Kelly Berg Math (480) 472-3153
Kevin Bilyeu Science (480) 472-3274
Joy Black Science (480) 472-3150
Donette Bone Student Advisor / A-Ch (480) 472-3028
Kelly Brabeck Dept. Chair / Science (480) 472-3185
Chef Andrew Bradford FACS (480) 472-3293
Patsy Brady Registration Clerk (480) 472-3006
Beth Brandt World Language / French (480) 472-3132
Henry Bribiescas Math (480) 472-3162
Meggan Brooks Social Studies (408) 472-3128
Paul Travis Brown Driver Ed (480) 472-3088
Patrice Brusacoram Cafe Manager Secondary (480) 472-3040
Gabrielle Buckley Assistant Principal-Student Services (480) 472-3052
Tiffany Bunstein Special Ed / MIMD (480) 472-3196
Rob Bushman Broadcasting (480) 472-3124
Ron Carpenter Music / Chorus (480) 472-3217
Matthew Cary World Language / Sign / French (480) 472-3078
Jesse Castellano Art (480) 472-3223
Edward Castorani Social Studies (408) 472-3271
Shelley Chandler Educational Technology & Teacher Support (480) 472-3298
Daniel Christman Industrial Tech (480) 472-3181
Diane Clark Health Assist (480) 472-3017
Sylvia Clark Special Ed / MIMD (480) 472-3204
Anthony Conrad Sundown/Academic Intervention (480) 472-3149
Calvina Cooks General Clerk (480) 472-3004
Ashley Crump Special Ed / SLD (480) 472-3079
Alisha Cunningham English (480) 472-3118
Mary Custer Custodian Night Lead (480) 472-3238
Josh Davis Math (480) 472-3171
Catherine Decious Resource Center Aide (480) 472-3014
Mikell Decker Music / Band (480) 472-3047
Magdiel Delgadillo Math (480) 472-3104
Linda Delligatti General Clerk (480) 472-3043
Celon Dennis Special Ed / ED (480) 472-3199
Brittany Dieter Athletic Trainer (480) 472-3194
Zoe Drop Bio Lab Assistant (480) 472-3288
Tyler Dumas Assistant Principal-Registration (480) 472-3052
Rich Ence Business (480) 472-3146
Heather Eve Math (480) 472-3106
Sally Farlinger Transition Specialist (480) 472-3102
Ashleigh Feliz Psychologist Assistant (480) 472-3234
Jacob Fendley Art / Yearbook (480) 472-3265
Douglas Ferg Math (480) 472-3261
Sean Fewell Computer Repair Lab (480) 472-3231
Hope Finzer Science / Aca Deca (480) 472-3183
Ed Fisher Grounds Lead (480) 472-3287
Michael Fisher Social Studies (480) 472-3295
Victoria Ford Special Ed / ED (480) 472-6885
Debra Fordyce Attendance (480) 472-3002
Brooke Foust Dept. Chair / Art (480) 472-3225
Ciara Francis Nurse (480) 472-3027
Catrina Garcia Math (480) 472-3160
Elizabeth Gardner Math (480) 472-3157
Rachel Givens Science (480) 472-3177
Karen Gleave Resource Center Specialist (480) 472-3555
Janis Goldstein Science (480) 472-3058
Cierra Gray Math (480) 472-3166
Samantha Hagness Speech Pathologist (480) 472-3251
Mandy Hall English (480) 472-3105
Sonnya Hall Psychologist (480) 472-3064
Jodi Hayes Science (480) 472-3121
Raymond Hayes Science (480) 472-3176
Kathy Hays Social Studies (480) 472-3089
Jenna Hinckfoot Math (480) 472-3133
Grant Hughes Stage Mgr Lead (480) 472-3207
Jay Ingram SRO (480) 472-3264
Ronald Jacobson Physical Ed (480) 472-6887
Elizabeth Jauregui World Language / Spanish (480) 472-3138
Jeffrey Jordan AutoCad (480) 472-3253
Sarah Juno-Allen English (480) 472-3114
Sharon Kagen Hearing Impaired Teacher (480) 472-0682
Phil Kaloustian Social Studies (480) 472-3087
Kimberly Klett English (480) 472-3112
Donna Koch Athletic/Activities Secretary (480) 472-3054
Amanda Kosachuk English / ELAD (480) 472-3115
Daming Kou Chinese (480) 472-3167
Sabrina Krueger Security Lead (480) 472-3273
Tracy Lambert Receptionist (480) 472-3031
Jennifer Landers Social Studies (480) 472-3091
Shannon Lang Physical Ed / Spirtline (480) 472-3250
Brittany Layton Math (480) 472-6888
Kristie Leffler Math (480) 472-3169
Angelica Lierow World Language / Spanish (480) 472-3201
Lindsay Linoff Social Studies (480) 472-3095
Rob Lubbers Music / Band (480) 472-3220
Haley Luurtsema Special Ed / Autism (480) 472-3245
Karey Lytle Psychologist (480) 472-3030
Donald Mabry Math (480) 472-3170
Charlene Madden Special Ed / Site Leader (480) 472-3259
Jennifer Madsen English (480) 472-3072
Rebecca Martin English (480) 472-3103
Monica Martinez Attendance (480) 472-3002
Jeffrey Martinson Social Studies (480) 472-3096
Ashley Masters Biotech Ag Science (480) 472-3266
Rick McConnell Social Studies (480) 472-3092
Ellie Mcknight Science (480) 472-3082
Alexandra Meere Social Worker (480) 472-3020
Cinthia Merino World Language / Spanish (480) 472-3261
Cristina Merrill Science (480) 472-3182
Kenneth Michaels Transition Facilitator (480) 472-3036
Elaine Migala Science (480) 472-3184
John Miklus Physical ED (480) 472-3289
Carrie Miller Student Advisor / AY-ESP (480) 472-3022
Bonnie Mitchell Special Ed / SID (480) 472-3134
Lori Mitchell Student Advisor Secretary (480) 472-3037
Scott Mohn Asst Principal-Athletic Director (480) 472-3054
Daniel Moore Math (480) 472-3161
Hilary Moore Special Ed / SLD (480) 472-3569
Kaitlyn Morris Social Studies (480) 472-3084
Christa Mussi Student Advisor / Esq-Kiq (480) 472-3019
Rafael Nabozny Student Advisor / Ros-Z (480) 472-3279
Simon Navarro English / Drama (480) 472-3206
Julie Neff English (480) 472-3126
Xanna Nelson World Language / Spanish (480) 472-3140
Janelle Newcomb Math (480) 472-3163
Jeni Nye Student Advisor / Li-Op (480) 472-3038
Stella Ollarsaba Math (480) 472-3155
Kristin Oney Science (480) 472-3249
Lily Ostovar Math (480) 472-3159
Seda Ozbek Damar Math (480) 472-3148
Amber Parker English (480) 472-3120
Heike Parks AV Specialist (480) 472-3211
Mackenzie Pemberton Social Studies (480) 472-3093
Jorge Pierce Social Studies (480) 472-3187
Kayla Pierce Music / Orchestra (480) 472-3205
Jim Rasmussen Custodial Site Mgr (480) 472-3065
Jason Redd Special Ed / SLD (480) 472-3192
Sheryl Redenius FACS (480) 472-3294
Andrew Rivera Social Studies (480) 472-3083
Benjamin Robinson FACS (480) 472-3290
Marla Rountree English (480) 472-3213
Mary Ruegge Dept. Chair / Math (480) 472-3172
Theresa Scott Transition Facilitator (480) 472-3145
Tina Scott Resource Center Assistant (480) 472-3210
Jeff Sherrer Social Studies (480) 472-3188
Ashley Short English (480) 472-3123
Paula Smith Math (480) 472-3164
Michael Sobek English (480) 472-3097
Georgina Solis SEI Technician II (480) 472-3107
Callie Sommers Science (480) 472-3568
Kimberly Soukup Science (480) 472-3180
Kelly Sprung Dept. Chair / Physical Ed (480) 472-3268
Eric Stuebner Educational Technology & Teacher Support (480) 472-3298
Zachary Sumnicht Student Advisor / Me-Ror (480) 472-3021
Christina R. Sweador Asst Principal-Activities (480) 472-3054
Kizzy Tanner Special Ed / SLD (480) 472-3209
Chad Taylor Dept. Chair / Social Studies (480) 472-3090
Vicki Tello Bookstore Manager (480) 472-3262
Jane Trayer English (480) 472-3189
Donald Tripp English (480) 472-3119
Dave Tykoski Physical Ed (480) 472-3248
Elizabeth Viator English (480) 472-3122
Peter Wahlheim Physical Ed / Football (480) 472-3222
Philip Wail Academic Intervention (480) 472-3009
James Walker Science (480) 472-3068
Pernilla Wallengren Special Ed / SLD (480) 472-3025
Rebecca Ward Transition Specialist (480) 472-3195
Sandra Ward Special Ed / SLD (480) 472-3130
Joseph Warren Kinder U Program (480) 472-3230
Teresa Watson General Clerk / Sweep (480) 472-3175
Mitchell Wells Art (480) 472-3226
Christopher Williams JROTC (480) 472-3055
Michel Wolf Special Ed / SLD (480) 472-6850
Brian Yates JROTC (480) 472-3246
Rebekah Young English (480) 472-3116
Fax Number (480) 472-3075
Main Number (480) 472-3000
Melissa Carrasco - MCC Advisor (480) 472-3046