Staff

Sort by: Name | Position

Sherry Armentor Family Support Specialist (480) 472-8314
Kelsey Anderson SLD Math (480) 472-8373
Susan Barnes Nurse (480) 472-8334
Susan Bernard Spanish (480) 472-8360
Karen Blackburn MIID (480) 472-8341
Darlene Bloom Science (480) 472-8305
Roseanne Calander Science, Dept Chair (480) 472-2838
Ruby China Computer Lab Tech (480) 472-8338
Joanne Coleman Math, 7th Grade Dept Chair (480) 472-8347
Sara Coppola SLD (480) 472-8372
Christina Cronin English (480) 472-8350
Kenneth Cronin Math (480) 472-8255
Bethaney Cross Orchestra 804728252
Miquela Daniels ELD (480) 472-8354
Katherine Doherty Science (480) 472-8305
Rachel Drake Counselor (480) 472-8312
Brenda Dubovick English (480) 472-8343
Ron Dubovick Math, Gifted, 8th Grade Dept Chair (480) 472-8365
Alyssa English Clerical Aide Title 1 (480) 472-8317
Patricia Farnsworth Science (480) 472-8257
Brenda Frank Computers/STEM, CTE Dept Chair (480) 472-8395
Archibald Gaebel Speech Pathologist (480) 472-8390
Ann Marie Geair Soc Studies, Gifted (480) 472-8375
Janet Steffenhagen Math (480) 472-8256
Diane Grexa SLD ELA, Dept Co-Chair (480) 472-8392
Angelica Harvey Physical Ed (480) 472-8326
Jesse Hayes SLD ELA (480) 472-8374
Veronica Hennessy Art (480) 472-8254
Amelie Hinson Science (480) 472-8378
Hillary Hovey Math Intervention (480) 472-8368
Christina Judd Secretary - Principal (480) 472-8282
Tyler King Math, Gifted (480) 472-8356
Marissa Kupitz Psychologist (480) 472-8264
Jillian Lowe Soc Studies, Dept Chair (480) 472-8361
Emlyn Lydford Autism (480) 472-8367
Kristin Makinen Bookstore Manager (480) 472-8345
Nicholas Maldonado English (480) 472-8311
Douglas Martin Counselor (M-Z) (480) 472-8258
Michelle Mckeen Registrar (480) 472-8397
Christine Miller English, Gifted, Dept. Chair (480) 472-8359
Kathleen Minder Resource Center Aide (480) 472-8329
James Mitchell Band- Music Dept. Chair (480) 472-8251
Stephanie Mosley Math (480) 472-8364
Esmeralda Murphy English (480) 472-8349
Barbara Nelson Resource Center Specialist (470) 472-8331
Peggy Nelson Reading (480) 472-8351
Dana Nicolds English (480) 472-8340
Michael Nord Social Studies (480) 472-8358
Maria Ortiz Heath Assistant (480) 472-8335
Christina Page Industrial Tech (480) 472-8266
Monica Palmer English (480) 472-8344
Tammie Pursley Avid Site Coordinator (480) 472-8375
Tammie Pursley Social Studies (480) 472-8377
Blythe Raguskus Attendance (480) 472-8388
Alana Raizer Physical Ed, Dept Chair (480) 472-8328
Gary Ray PLTW/Industrial Tech (480) 472-8394
Georgia Riley-nasal Teacher
Todd Roberts Principal (480) 472-8282
Laure Jones Counselor (A-L) (480) 472-8313
Rebecca Rose Title 1 Specialist (480) 472-8316
Jennifer Schwartz Choir & Theatre (480) 472-8250
Dane Seeley Soc Studies, Gifted (480) 472-8352
Nancy Seyfferle Receptionist (480) 472-8337
Dale Shelton Math (480) 472-8274
Michael Sims Computers (480) 472-8339
Sean Smith Team Leader (480) 472-8383
Mindi Sue Stebbins English (480) 472-8357
Elsa Struble Social Studies (480) 472-8391
McKenna Sutton Social Studies (480) 472-8358
Erik Tellef Math (480) 472-8371
Brent Weinberg Physical Ed (480) 472-8321
Nicole White SLD (480) 472-8277
Peggy Wilcox Science (480) 472-8380
Joshua Wilson Science (480) 472-8376
Jennifer Zakaras Secretary For Stu Support, Jh (480) 472-8383