Staff

Sort by: Name | Position

Alejandra Abrams Language Arts (480) 472-2182
Ms. Aimee Acton Math (480) 472-2126
Ruth Atkinson Resource Center Aide (480) 472-2080
Lindsay Barnes Orchestra/Music in the 21st Century (480) 472-2134
Ursula Barrie Social Studies 7 (480) 472-2116
Thomas Bass ALC Supervisor (480) 472-2066
Orson Baumann Autism (480) 472-2163
Kimberly Beaird Cafe Manager Secondary (480) 472-2070
Issra Benmansour Student Advisor/counselor (480) 472-2058
Suzanne Bicknase Counselor (L-Z) (480) 472-2057
Tony Bisanz ELP Social Studies 8 - STUCO (480) 472-2111
Lori Bottomley Choir/Drama (480) 472-2133
Marguerite Brown Team Leader- Activities (480) 472-2140
Lisa Burleson SLD (480) 472-2128
Kristi Busken Secretary for Student Support (480) 472-2170
Daniel Carlson Language Arts (480) 472-2185
Susan Chard Math 7 (480) 472-2121
Kayleigh Corder Office Specialist/ Attendence (480) 472-2101
Teresa Davis SLD (480) 472-2165
John Diehl Social Studies 7 - STUCO (480) 472-2112
Eilene Dougherty Counselor (A-K) (480) 472-2056
Donna Elliott Bookstore Clerk (480) 472-2059
Bernadette Estrada Registrar (480) 472-2102
Janine Foy Reading Intervention (480) 472-2177
Larry Gallegos Custodian Lead Jh (480) 472-2086
Sylvia Garcia Spanish (480) 472-2113
Tiffaney Gardner P.E. 7 & 8 (480) 472-2152
Elizabeth (Liz) Good Math (480) 472-2162
Lynnette Good Computers (480) 472-2145
Kelly Grant Language Arts (480) 472-2181
Natalie Guest Science 7 & 8 (480) 472-2091
Jennifer Harding Social Studies (480) 472-2161
Marcie Howard Social Studies 8 (480) 472-2115
Colleen Joplin Clerical Aide Title (480) 472-2051
Rachel Karas Math (480) 472-2127
Ashley Kessler Math (480) 472-2122
Daniel Kuhn Science 8, Adv. Science 8 (480) 472-2092
Stephen Kulik P.E. 7 & 8 (480) 472-2154
John Lambert English Language Development (480) 472-2118
Jennifer Larsen P.E. 7 & 8 (480) 472-2152
Angela Lenoir Language Arts (480) 472-2183
Kathleen Leonard Language Arts (480) 472-2183
Shauna Lilly Momd (480) 472-2176
Erik Lyall Language Arts (480) 472-2184
Randall Marriott Facility Assist, Jh (480) 472-2089
Richelle Martin Social Studies (480) 427-2117
Kristie Martinez Title I Clerk (480) 472-2085
Stacy Masciangelo CTE (480) 472-2131
Amy McDonnel Pre-Algebra (480) 472-2123
Eileen McFadyen Math Intervention (480) 472-2067
David Monroy Industrial Tech (480) 472-2146
Jesse Moore Math 7/Accelerated Math (480) 472-2125
Holly Newman Hearing Impaired-Teacher (480) 472-2175
Leilani Nissen Reading 7 & 8 (480) 472-2174
Jamie Olson Psychologist (480) 472-2054
Cynthia Phelps Visual Impairment-Teacher (480) 472-2171
Catherine Pospisil Science (480) 472-2093
Chuck Powell Science 7 (480) 472-2063
Patrick Purcell P.E. 7 & 8, Weight Training (480) 472-2153
Irene Quinones Nurse (480) 472-2052
Michael Rapier Principal (480) 472-2130
Irma Rodriguez Secretary to Principal (480) 472-2130
Peggy Rothenberger Therapeutic Specialist (480) 472-2087
Keri Sallee Science (480) 472-2095
Scott Scavo SLD (480) 472-2164
Jesse Schattin Band (480) 472-2135
Michael Scott Art (480) 472-2142
Henry Silberblatt Science/Advanced Science 7 (480) 472-2094
Kristy Simmons Speech Pathologist (480) 472-2069
Penti Tarpeh Jr Pre-Algebra (480) 472-2129
Natasha Thackeray Language Arts (480) 472-2186
Rachel Thune Language Arts (480) 472-2189
Alexis Turner Math (480) 472-2124
Brent Wagner Social Studies (480) 472-2118
Sue Weippert Title I School Improvement Specialist (480) 472-2084
Karl Woodward Security Specialist (480) 472-2106
Jaimie Wright Resource Center Specialist (480) 472-2081