Staff

Sort by: Name | Position

Kent Ashton Principal (480) 472-6655
Monica Keeton Principal Secretary (480) 472-6600
David Weber Dean of Students (480) 472-6645
Angela Denicola Title 1 Specialist (480) 472-6661
Suzanne Zellner Title 1 Clerk (480) 472-6663
Sara Arcus Counselor (480) 472-6648
Christi Wesch Nurse (480) 472-6650
Valaine O'donnell HealthServices/FSS (480) 472-6651
Cheryl Rach Resource Center Specialist (480) 472-6656
Loretta Poe Instr. Tech. Assistant (480) 472-6638
Jan Jones Kindergarten (480) 472-6612
Brianna Marx Kindergarten (480) 472-6610
Judy Sevigny Kindergarten (480) 472-6609
Linda Darbe 2nd Gr. (480) 472-6619
Hedy Pluta 2nd Gr. (480) 472-6618
Melissa Vera 2nd Gr. (480) 472-6617
Brigette Dixon 1st Gr. (480) 472-6613
Allison Weiss 1st Gr. (480) 472-6615
Ciara Taylor 1st Gr. SEI (480) 472-6614
Jenna Grombacher 3rd Gr. (480) 472-6624
Kayla Miller 3rd Gr. (480) 472-6623
Kimberlee Pratt 3rd Gr. (480) 472-6621
Jamie Cassidy 4th Gr. (480) 472-6628
Gaye Vaterlaus 4th Gr. (480) 472-6625
Tabitha Fanning 2-4 Gr. Resource (480) 472-6626
Blanca Zamora 4th Gr. Mixed (480) 472-6627
Claudia Frost 4th-6th Cross Categorical (480) 472-6629
Emmeline Escobar 5th Gr. (480) 472-6602
Peggy Howk 5th Gr. (480) 472-6601
Tylie Murray 5th Gr. (480) 472-6603
Bridget Standage 6th Gr. (480) 472-6607
Taylor Baldacci 6th Gr. (480) 472-6606
Sarah Wilcox 6th Gr. (480) 472-6608
CJ Crowley Elementary PE (480) 472-6658
Eric Schneider Elementary PE (480) 472-6654
Robert Torres General Music and Band (480) 472-6647
Melissa Campbell Orchestra (480) 472-6632
Isaac Lundgren Art (480) 472-6631
WaNani Vaitafa Speech Language Pathologist (480) 472-6620
Kathy Reed Reading Interventionist (480) 472-6634
Katherine Eppley K-2 Gr. Resource (480) 472-6611
Marie Chaib (480) 472-0030
Melissa Budak Psychologist (480) 472-6643
Ramona Martinez SEI Tech II (480) 472-6668
Daniel Ramos 5-6 Gr. Resource (480) 472-6604
Rachel Hoskins Cross Categorical (480) 472-6603
Laura Miller Cross Categorical (480) 472-6638
Paula Lacroix Sped Clerk (480) 472-6697
Cesar Juarez Gomez Night Lead
Jessica Deanda Flores Registrar (480) 472-6600
Patti Reckell Gifted & Talented (480) 472-6572
Cynthia Sandberg Gifted & Talented (480) 472-6573
Nicole Riesterer 1st Gr. Teacher (480) 472-6616
Vanessa Rodriquez Daytime Facilities Assistant (480) 472-6652
Susan Bunch 3rd Gr. Mixed ELD (480) 472-6622