District Staff

Sort by: Name | Position

Nina Allred Secretary (480) 472-0723
Nina Allred Secretary (480) 472-0723
Andrea Anderson Bilingual Interpreter (480) 472-0653
Barbara Andrus Procurement Clerk (480) 472-0707
Kathy Arend Special Ed Transportation (480) 472-0173
Sunny Balazsi Spec Ed Tech (480) 472-0716
Cris Barnett Director - Curriculum (480) 472-0728
Kendra M. Benedict Dept Spec - Spec Ed
Kathy Brooks Orthopedically Impaired Itinerant (480) 472-0656
Crystal Brown Transition Specialist, Spec Ed (480) 472-0697
Janine Cawthorne Executive Director/Special Ed (480) 472-0702
Jill Christiansen Adapted PE (480) 472-0636
Kim Cooper Orientation & Mobility Itinerant (480) 472-0671
Michael Cubillo Records Clerk (480) 472-0709
Doug Cutler Speech and Language Path (480) 472-0628
Constance P. Czarnecki Traumatic Brain Injury Itinerant (480) 472-0660
Elizabeth Danielson Psych Services Coordinator (480) 472-0600
Carolyn Darst Orthopedically Impaired Itinerant (480) 472-0659
Jean Dickover HI (480) 472-0682
Sherri Dustin Transition Facilitator
Patti Etcheverria Instructional Asst & Clerical Aides (480) 472-0739
Cheryl Farney Medicaid Audit Specialist (480) 472-0502
Mark Feliz Visually Impaired Itinerant (480) 472-2784
Tammy Field IMC Clerk (480) 472-0627
Nancy Foley SLD Itinerant (602) 472-0633
Derdra Fuwa Payroll Clerk (480) 472-0720
Lisa Gallagher Records Clerk (480) 472-0713
Trish Geraghty Director Training & Compliance (480) 472-0727
Christine Gutierrez Alternate Standards / Applied Learning (480) 472-0714
Liz Hall SynergySE Helpdesk (480) 472-0855
Lisa Haws Preschool Speech/Language (480) 472-0584
William Helser Adapted Pe
Marsha Hofstetter SLD Itinerant
Lisa Kathman Speech and Language (480) 472-0735
Mel Kelley Director - Secondary (480) 472-0719
Deborah Kincaid Director - West Elementary (480) 472-0723
Shelly Klennert Visually Impaired Itinerant (480) 472-0672
Teresita Krenytzky Headstart (480) 308-7310
Marianne Laman Emotionally Disabled Itinerant (480) 472-0664
Jen Lamanna Director - East Elementary (480) 472-0723
Marsha Larson Hearing Impaired Itinerant (480) 472-0647
Larry Robert Lindstrom Adapted Pe
Pam Long Adapted PE (480) 472-9748
Elizabeth Luevano Guzman Visually Impaired Itinerant (480) 472-0676
Julie Lukert Assistive Technology (480) 472-0626
Patty Mattson Language Evaluator (480) 472-0734
Merrilee Miller LRE Inclusion Specialist (480) 472-0673
Sandlyn Miller Visually Impaired Itinerant (480) 472-0674
Connie Monk Adapted PE (480) 472-0639
Darlene Mowers Secretary (480) 472-0728
Krystn Murphy Preschool Evaluator (480) 472-0711
Julie Neenan Coordinator of Behavior Services (480) 472-0565
Stephanie Nehl Executive Secretary (480) 472-0702
Tracy Oliver Records Clerk (480) 472-0715
Cynthia Omura Psychologist (480) 472-0603
Melinda Pace Mild Disabilities/Academic Standards (480) 472-0441
Deb Pahl Interpreter - Supervisor (480) 472-0737
Renee Parcell Secretary (480) 472-0727
Kim Patterson Assist. Tech. Clerk (480) 472-0638
Susan Plummer Speech and Language Path (480) 472-0662
Doug Prentice Transition Facilitator (480) 472-0747
Sandy Prezant Secretary (480) 472-0719
Theresa Przeslicke Office Assistant (480) 472-0703
Ginger Rehrman Records Clerk (480) 472-0566
Kim Rogers Alternate Standards / Applied Learning (480) 472-0726
Nancy Rogers Hearing Impaired Itinerant (480) 472-0652
Judy Shanker Mild Disabilities/Academic Standards (480) 472-0313
Peggy Shapiro Hearing Impaired Itinerant (480) 472-0650
Rachel Shea Adapted PE (480) 472-3875
Elise Sheldon Adapted PE (480) 472-0698
Diane Skotko Senior Records Clerk (480) 472-0619
Cindy Smith Language Evaluator (480) 472-0731
Patty Smith Evaluator (480) 472-0613
Andrea Stewart Records Clerk (480) 472-0617
Terri Swanson SynergySE Support Supervisor/Software Trainer (480) 472-0623
Michelle Treola Evaluator (480) 472-0708
Mari Weiss Ed
Pam Willis Hearing Impaired Itinerant (480) 472-0646
Denise Wolf-Simmons Adapted PE (480) 472-0643
Ja Zan Wuest Visually Impaired Itinerant (480) 472-0675