← Athletics
TEAM CHAMPIONS           YEAR                       HEAD COACH                          
Boys Cross Country 1964 Carvel Jackson
Football 1964 "Mutt" Ford
Boys Track 1965 Carvel Jackson
Boys Swim 1967 Craig Cummins
Boys Cross Country 1967 Carvel Jackson
Boys Swim 1968 Craig Cummins
Boys Swim 1969 Craig Cummins
Boys Track 1969 Austin McNaughton

Boys Swim

1970 Craig Cummins
Boys Track 1973 Austin McNaughton
Boys Swim 1975 Craig Cummins
Boys Swim 1976 Craig Cummins

Girls Swim

1976 Sally Bixby
Girls Track 1978 Sally Bixby
Boys Cross Country 1983  Mike Gray 
Girls Track 1987  Jim Jones
Football 1988  Jerry Loper
Girls Track 1988  Jim Jones
Boys Track 1989  Mark Hilliker 
Girls Track 1989  Dusty Evermann 
Boys Track 1990  Mark Hilliker 
Boys Cross Country 1990  Kyle Sawyer 
Boys Cross Country 1991  Kyle Sawyer 
Boys Cross Country 1993  Kyle Sawyer 
Boys Cross Country 1994  Kyle Sawyer 
Girls Volleyball 1994  Steve Crook 
Boys Cross Country 1995  Kyle Sawyer 
Boys Cross Country 1996  Kyle Sawyer 
Boys Track 1998  Roger Suchomel 
Boys Track 1999  Roger Suchomel 
 Co-Ed Pom and Cheer 2009 Erica Campaigne 
 Co-Ed Pom and Cheer 2010 Crystal Hernandez
     
     
State Runner Up Team           Year                   Coach                                  
Football 1966 "Mutt" Ford
Boys Track 1966  
Boys Track 1967  
Baseball 1967  
Boys Track 1968  
Boys Basketball 1972 Tom Bennett
Boys Swim 1974 Craig Cummins
Girls Swim 1975 Sally Bixby
Boys Tennis 1976  
Boys Track 1976  

Girls Track

1977  
Gymnastics 1978  
Boys Tennis 1978  
Boys Swim 1981 Craig Cummins
Boys Track 1981  
Boys Swim 1982 Craig Cummins
Softball 1982  
Boys Swim 1985  
Girls Track 1986  
Boys Track 1988  Mark Hilliker
Boys Cross Country 1988  Kyle Sawyer
Boys Cross Country 1989  Kyle Sawyer
Football 1989  Jerry Loper
Boys Track 1991  
Boys Cross Country 1992 Kyle Sawyer
Girls Cross Country 1995  
Girls Volleyball 1996 Steve Crook
Girls Volleyball 1997 Steve Crook
Football 2000 Roger Suchomel
Girls Track 2000  
Badminton 2003 Barb Anderes