Staff

Sort by: Name | Position

Nicole Aleman SPED - ED 5-6 (480) 472-6733
Lawrence Allen 1st Grade (480) 472-6705
Maria Anderson Instr Assist Special Ed (480) 472-6704
Valente Araujo Vidal Night Custodian (480) 472-6686
Edwina Arthur Title 1 Clerk (480) 472-6690
Amanda Belliston Food Services Staff (480) 472-6680
Lindsay Berens 4th Grade Dept. Chair (480) 472-6725
Erika Boles 5th Grade (480) 472-6716
Melissa Brooke Instr Assist Special Ed (480) 472-6734
Crystal Brown SPED - SLD (480) 472-6713
Tawnya Brusstar 6th Grade (480) 472-6731
Shannon Buettner STEM Specialist (480) 472-6727
Lesley Buffkin 3rd Grade (480) 472-6724
Ryan Buxton PE (480) 472-6687
Lisa Cheatham Instr Assist Special Ed (480) 472-6733
Kayla Courson 3rd Grade (480) 472-6723
Rachel DeChristina Kindergarten (480) 472-6701
Bethany Dillon Kindergarten (480) 472-6702
Brooke Eulate Healthy Schools Manager (480) 472-6700
Alexandra Fardelos Music (480) 472-6688
Alyssa Fisher Title 1 Specialist (480) 472-6684
Wendy Gerth Nurse (480) 472-6683
Robert Guerra Site Based Sub (480) 472-6700
Mckaye Hancock ELAD (480) 472-6714
Peggy Heywood Resource Center Specialist (480) 472-6692
Ashley Hougland Crossing Guard and Playground (480) 472-6700
Stephanie Irish Site Based Sub (480) 472-6700
Shannae Johnson SPED - ED 3-4 (480) 472-6734
Tia Jones 2nd Grade (480) 472-6712
Rosemary Key Food Services Staff (480) 472-6680
Pam Klassen Reading Interventionist (480) 472-6721
Ashley Kronabetter Psychologist (480) 472-6679
Debra Light Instructional Staff (480) 472-6701
Lisa Limbert Preschool Teacher (480) 472-6703
Sarah Long Reading Interventionist (480) 472-6721
Jesus Lopez-vaquera Custodian Lead Elem (480) 472-6686
Kelsey Malen 2nd Grade (480) 472-6710
Madelynn Mangelson 5th Grade (480) 472-6715
Kimberly Mangum 2nd Grade (480) 472-6711
Yoselin Manjarrez Instructional Staff (480) 472-6703
Sherrada Matthews Instructional Staff (480) 472-6721
Stephanie Mcleod Office Specialist (480) 472-6675
Karolann Miles SPED Clerk (480) 472-6693
Kyleen Miller Social Worker (480) 472-6732
Nita Muth Secretary Mentor (480) 472-6677
Emily Nixon SPED - ED K-2 (480) 472-6736
Joseph Parvis Instructional Staff (480) 472-6718
Shauna Pelander Health Assist (480) 472-6678
Vicki Perez SPED - SLD Dept. Chair (480) 472-6709
Alexis Pillow Orchestra (480) 472-6719
Kathy Ray Principal (480) 472-6677
Julianne Rexroat 4th Grade (480) 472-6726
Jessica Richau Gifted & Talented (480) 472-8851
Kathy Roose Clerical Aide/Computer Tech (480) 472-6699
Lori Scott Secretary to Principal (480) 472-6677
Maryetta Scott Food Services Staff (480) 472-6680
Roberta Shepstead Cafe Elementary Mgr (480) 472-6680
Becky Sindlinger 3rd Grade (480) 472-6722
Carmen Sorce 6th Grade (480) 472-6730
Erin Sparks 1st Grade (480) 472-6708
Christy Tuten Instructional Staff (480) 472-6703
Gabriela Utrilla Ramirez Food Services Staff (480) 472-6680
Carlee Utvich Kindergarten (480) 472-6704
Alicia Veitel Learning Specialist (480) 472-6729
Natalie Walraven Gifted and Talented (480) 472-6720
Lindsey Warrichaiet FSS/MCA (480) 472-6692
Michelle Wheat-McNabb Assistant Principal (480) 472-6745
Lavert White Facility Assistant (480) 472-6685
Taryn Tutor 1st Grade (480) 472-6707
Fax (480) 472-6698
Attendance (480) 472-6681
Xplore (480) 472-6746